Nákupní košík

Zvolte měnu: CZK EUR


Úvod Blog Ven nebo dovnitř? Sedací vak podle místa

Není vak jako vak. Některé mohou všude a některé se zas hodí jen někam

Sedací vaky jsou obecně multifunkční kousky. Doma můžou být v podstatě kdekoli, a některé z nich dokonce mohou i ven. Přesto jsou mezi nimi rozdíly, které některé z nich předurčují k využití v určité zóně vašeho domova. Pokud tak hledáte specificky, kupříkladu sedací vak do dětského pokoje nebo na zahradu, poradíme vám, které z nich se kam hodí nejlépe. 

Děti ocení roztomilost

Minimalismus? Ale kdepak. Děti mají rády barvy a zvířátka. Ty nejlepší sedací vaky jsou pro ně proto například zvířátkové sedací pytleLev Alex, pes Fík nebo prasátko Pepa? Ti jim budou těmi nejlepšími kamarády. Měkoučké sedací vaky ve tvaru koule jsou dotvořené tak, aby připomínaly vybraná zvířata. Je tak jen na vás, které z nich je tím pravým oblíbeným vašich dětí. 

Pro menší děti se hodí i designové sedací vaky. Tedy ty, které jsou potisknuty veselými náměty zvířat, mořského světa nebo severního pólu. A do pokoje malých sportovců se skvěle hodí sedací pytel ve tvaru fotbalového míče

Všechny sedací vaky dbají na bezpečnost. Sedací vaky jsou ve většině případů plněné malými polystyrenovými kuličkami. Ty jsou v sedacích pytlích v bezpečí díky dvojitému prošití a dvojitému nebo trojitému jištění. 

Není dítě jako dítě

Vaše dítě je stále dítě, i když už mu je třeba patnáct nebo dvacet. Ovšem s přibývajícím věkem se mění jeho potřeby i vkus. Patnáctiletý teenager ještě v pokoji snese sedací vak ve tvaru fotbalového míče, ale slon Dumbo už mu asi přeci jen poleze na nervy. Přizpůsobte proto vybavení pokoje věku vašich dětí. Řekněme tedy, že už to není dětský, ale spíš studentský pokoj. Do něj se hodí právě spíš již zmíněný minimalismus. 

Studenti již většinou ocení sedací vaky jednobarevné, zkrátka takové, které nejsou, jak by asi řekl puberťák, infantilní. Může to být sedací pytel ve tvaru velkého polštáře, křesílka s oporou zad nebo koule. Právě poslední jmenované jsou asi nejvíc "cool". Mohou být chlupaté i hladké, v mnoha barevných variantách. 

Místnost pro celou rodinu

Kde se schází vaše rodina? Odpověď by mohla být kuchyň, možná spíš jídelní stůl, nebo obývací pokoj a sedací souprava. Ta je sama o sobě pohodlná, ale my víme ještě o něčem pohodlnějším. Sedacím vaku! Do něj si budou chtít sedat nejen vaše děti, ale i vy, případně tam možná občas objevíte i své domácí mazlíčky, ačkoli to třeba budou mít zakázané. Jenže sedací pytle jsou tak pohodlné, že nebudou moci odolat. 

V čem tkví jejich kouzlo? Jsou plněné polystyrenovými kuličkami, které se vždy přizpůsobí tomu, kdo do nich usedne, a vytvarují se podle jeho těla. Kuličky se neslehávají a ve vaku jsou bezpečně uzavřeny. Každý sedací vak má svá specifika. Na velkých polštářových pytlích se dá ležet i sedět (k úpravě tvaru slouží nastavitelné popruhy), typ OutBag či Chair je zase takové křesílko přinášející oporu zádům, a kulaté vaky Shaggy, Round a Rabbit jsou vrchol pohodlí, člověk se do nich schoulí s kávou, knížkou u televize, kdykoli když chce odpočívat, a rozhodně si to užije. 

Vaku, jdeme ven

Ne každý sedací vak se hodí ven. Tedy vzít tam můžete jakýkoli, ale hrozí, že se ušpiní nebo poškodí. Ty, které to venku zvládnou bez problémů, jsou vaky, jejichž potah je z nylonu či polyesteru. Právě tyto materiály jsou pevné a odolné, takže se jen tak neprotrhnou. Současně se snadno udržují čisté a k jejich údržbě běžně postačí vlhký hadřík nebo houbička. Když se objeví větší znečištění, pomůže ve vodě rozpuštěný prací prášek nebo mýdlo. To je třeba vždy omýt čistou vodou. 

Z konkrétních typů jsou to velké sedací vaky Comfort, PerfektDuo, dále také střední OutBag, Triangle, Drop a Chair, malé RollerCube, a rovněž designové pytle s potahem z nylonu

NÁŠ TIP: Na zahradu doporučujeme především velké sedací vaky, na kterých se dá ležet a třeba i opalovat, ovšem když chcete, utáhnete popruhy a vytvoříte z nich křeslo k sezení. 

 

 

© 2024, BeanBag – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek | Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky