Nákupní košík

Zvolte měnu: CZK EUR


Úvod O firmě Poradna Jak vyčistit a udržovat sedací pytel

Sedací pytle jsou nenáročné. Snadno je udržíte čisté a funkční

Sedací vaky jsou skvělými společníky nejen do interiéru. Většině z nich nevadí ani zahrada nebo terasa, klidně vám budou dělat společnost i venku. Kromě toho, že jsou lehoučké a lze je snadno přenášet, kam se vám zachce, je lze snadno udržovat čisté! A také jsou pohodlné, moderní, odolné, dobře vypadají... No, je toho hodně! Ale pojďme se nyní podívat na "údržbu" sedacího vaku. 

Sedací vak chlupatýNejčastějším svrchním materiálem pro výrobu sedacích vaků je nylon. Je pevný a odolný nejen vůči poškození a opotřebení, ale také proti znečištění. Z nylonu je proto vyrobena většina sedacích pytlů z naší nabídky, například nejoblíbenější a největší sedací pytle z řady COMFORT

Prach či chlupy z vašich domácích mazlíčků ze sedacích pytlů jednoduše dostanete pomocí vysavače.

Sedací pytle toho hodně vydrží

Nezoufejte ani ve chvíli, kdy na sedací pytel něco vylijete nebo na něm skončí půlka jogurtu ze snídaně vašich dětí. Nehody se dějí a sedací pytle jsou na to připravené. I proto jsou skvělými doplňky do dětských pokojů a domácností, kde tak trochu vládnou děti. 

Na většinu skvrn vám bude stačit vlhká houba. Postižené místo stačí otřít a nečistota je pryč. V tom je velká výhoda sedacích pytlů. Zatímco ze sedací soupravy byste například zmíněný jogurt dostávali pomocí přípravků (nemluvě o sedačce, která je potažena hrubší textilií, do které by se jogurt pěkně vsákl), u sedacího pytle si vystačíte s vodou a hadříkem

Sedací vak

Pokud je zněčištění větší, lze k vyčištění sedacího pytle použít mýdlovou vodu nebo roztok pracího prášku, tedy neagresivní prostředek pro čištění textilií. Doporučujeme poté zbytky mýdla nebo prášku důkladně očistit pouze vodou, aby na sedacím pytli zbytečně nezůstaly skrvny. Nechte ho poté uschnout na suchém, stinném a větraném místě.

Do pračky většina potahů nepatří, některé ani nejdou sundat

Potahy u sedacích pytlů z nylonu není vhodné dávat do pračky. Pratelné nejsou ani potahy u oblíbených chlupaťoučkých sedací vaků Shaggy, které by proces praní nenávratně poškodil. Vždy se proto raději podívejte na cedulku doporučení výrobce. Některé sedací vaky potažené textilním potahem prát totiž lze. Pokud skvrny ze sedacího vaku nelze vyčistit, je proto lepší se obrátit na specializovanou firmu.

Sedací pytel lze vzít i ven

Protože sedací pytle nemusí odolávat jen nečistotám, řekněme si na závěr také pár zásad, jak sedací vak udržovat, aby vám sloužil dlouhá léta a dobře u toho vypadal. Dávejte pozor na ostré předměty, které by sedací vak mohly poškodit. Stejně tak jim nesvědčí přímý oheň. Pokud sedací vak berete na zahradu, ale chcete ho vzít poté zase domů, nenechávejte ho dlouhé dny na přímém slunci, aby nevybledl.

© 2024, BeanBag – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek | Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky