Nákupní košík

Zvolte měnu: CZK EUR


Úvod Blog Až budete řešit, na co si doma sednout

Až budete řešit, na co si doma sednout

Až budete řešit, na co si doma sednout

Ve chvíli, kdy si vybíráme nábytek nebo jiné bytové doplňky do našeho domova, bude jistě prvním ukazatelem estetická stránka. Prostě se nám musí ta určitá věc líbit na „první dobrou“. Až poté většinou řešíme užitné vlastnosti. Platí to pochopitelně i o nábytku. V dnešní době je na trhu tak bohatá nabídka od mnoha výrobců a prodejců, že není problém vybrat si podle námi přesně stanovených požadavků. Ve chvíli, kdy máme zcela jasno, jak má náš budoucí nábytek vypadat, musíme zjistit, jak kvalitně je vyroben. Jistě nebudeme nadšeni, pokud naší skříni po několika otevřeních odpadnou dvířka anebo se v našem křesne po několika posezeních vytvoří nepříjemný a nežádoucí dolík.

-         Ale v tomto případě by to nemuselo být až tak nežádoucí.

-         Je ale nutné vybrat si vhodné křesílko.

Před několika desítkami let přišli bytoví návrháři s jedním úžasným nápadem. Nechali se zřejmě inspirovat předminulým stoletím, kdy dělníci v továrnách potravinářského průmyslu posedávali na pytlích s luštěninami nebo rýží, a tak odpočívali.

§  Sedací vaky od té doby stále více pronikaly do našich domovů, až se v nich zabydlely natrvalo.

§  Za tu dobu získávaly celou řadu různých podob i tvarů.

Sedněte si na hrušku

Jedním z těch nejoblíbenějších tvarů sedacích vaků je takzvaná „hruška“. Tato varianta je velice pohodlná. Její tvar totiž dovoluje sedět poměrně vysoko a mít dobrou oporu pro záda. Je to také vhodné řešení v případě, že máte malý pokoj, a přesto se nemíníte tohoto prvku vzdát. Některé sedací vaky vyžadují větší prostor. Sedací hruška je v tomto ohledu nenáročná.

-         Každopádně je ale důležitá ještě jedna podmínka ve výběru.

-         A to – náplň.

Až se tedy budete rozhodovat, který sedací vak zakoupit, zjistěte si, co je uvnitř. Nejlepším řešením jsou polystyrenové kuličky EPS. Někteří výrobci používají polystyrenovou drť. Ta se ale příliš neodsvědčila.

© 2023, BeanBag – všechna práva vyhrazena

Prohlášení o přístupnosti | Podmínky užití Ochrana osobních údajů (GDPR) | Mapa stránek | Zobrazit mobilní verzi

Přeskočit na začátek stránky